en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 

Yarka ve Civciv Üretim Çiftliği

 

Tüm hakları saklıdır. 2017Ⓒcreative www.barissavas.com

Önce Güven

Yarka & Civciv Sipariş

0546 791 90 85

HİNDİ
1448

HİNDİ

Beyaz ve Siyah hindi civciv tavuklara göre daha dayanıklıdır, uzun ömürlü ve beslenme değerlerinin yüksek olması ve etinin sucuk salam gibi ürünlerde dana etine karıştırılarak kullanımı hindi yetiştiriciliğini cazip hale getirmektedir. Hindi civciv diğer civcivlere göre daha dayanıklıdır. Diğer kanatlıların değerlendiremediği gıdaları değerlendirmesi etinin daha ucuza mal edilip 1,5-2 aylık olduktan sonra meraya çıkarılabilir ve her türlü ot, böcekle eslenebilir olması kırmızı ete en büyük alternatif oldu, hindi civciv sipariş vermek istiyorum derseniz özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Özetle

1- Hindi civciv büyürken diğer kanatlıların değerlendiremeyeceği gıdaları değerlendirir, eti daha ucuza mal olur.
2- Kanatlı etinin en kaliteli kısmı olan göğüs ve butlardaki et miktarı diğer kanatlılara göre fazladır.
3-
Hindi civciv yediği yemi ete çevirme bakımından diğer kanatlılardan daha üstündür.
4- Hindiler gezindikleri yerlerde otları, böcekleri, bilhassa hasattan sonra tahılların döküntülerini yiyerek değerlendirirler. Çevre dostudurlar.
5- Eti oldukça lezzetlidir. Özelikle diğer etlere oranla, kolestol oranının düşük olması tercih sebebidir.
6- Hindi eti vitamince zengindir. Ayrıca çinko gibi bazı elementleri ihtiva ederç
7- Yağ ve kolestrol oranının düşüklüğü nedeni ile diyet için en uygun ettir.
8- Karkas randımanı ve yenilebilir et oranı en yüksek olan hindi etidir.

Kuluçka Dönemi

Kuluçkada Damızlık hindi yumurtası ve palazlar mutlaka hastalıksız sürülerden alınmalıdır. Yumurtaların döllü olması için kümeste 10 dişi için 1 erkek hindi bulundurmalıdır. Hindi civciv leri kuluçkada (bir hindiye 18 yumurta) veya kuluçka makineleri ile çıkarılabilip; kuluçka süresi 28 gündür. Hindi Kuluçkalık yumurta'lar folluklardan günde dört defa toplandıktan sonra uygun şartlarda bir hafta bekletilip kuluçkaya konabilir. Sivri, yuvarlak, ürtüklü ve kirli yumurtalar kuluçkada kullanılmamalıdır. Yumurtalar kuluçka makinesinin inkübasyon bölümünde 24 gün, çıkış bölümünde ise 4 gün kalırlar.


Yerleşim Yoğunluğu

Hindi civciv lere kış aylarında biraz daha yoğun, yaz aylarında ise normalden biraz daha az yoğun yerleşim uygulanır. Normal olarak; 6. yaş haftasına kadar erkek ve dişiler için 9-10 birey/m2, 16-17. yaş haftasına kadar dişiler 4.8 birey/ m2, 21-23. yaş haftasına kadar erkekler 2.7 birey/ m2, erkek ve dişi karışık beside 4.4 birey/ m2 düzeylerinde yerleşim yoğunlukları uygulanır.


Yemlik Ve Suluk Gereksinimi


Damızlık hindi lerin başlangıç döneminde hayvanların yemlik ve suluklardan gereği biçimde yararlanabilmeleri için; ısıtıcı çevresine YEM-YEM– SU düzeninde bir yerleşim yapılmalıdır. İlke olarak yem ve suya kolayca ulaşılması esas alınmalıdır. Besi hindilerinde 80-100 bireye 1 adet suluk ve 50-80 bireye 1 adet standart hindi yemliği hesaplanmalıdır.


Hindi civciv için: Tıklayınız...

Hindi civciv siparişi için: Tıklayınız...

Beyaz ve Siyah hindi civciv tavuklara göre daha dayanıklıdır, uzun ömürlü ve beslenme değerlerinin yüksek olması ve etinin sucuk salam gibi ürünlerde dana etine karıştırılarak kullanımı hindi yetiştiriciliğini cazip hale getirmektedir
beyaz hindi, hindi yumurtası, damızlık hindi, hindi civciv, hindi civciv sipariş vermek istiyorum,